System Information (4.7.x-2.0) - en to he translation catalogue (70 entries)

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Comments
he: תגובות

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Version
he: גירסה

en: Weight
he: משקל

en: Related terms
he: סיווגים קרובים (ראה גם...)

en: Multiple select
he: בחירה מרובה

en: Required
he: נדרש

en: Name
he: שם

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: URL
he: כתובת URL

en: Filename
he: שם קובץ

en: Modules
he: רכיבים

en: Display
he: תצוגה

en: Total
he: סך הכל

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Active
he: פעיל

en: Not found
he: לא נמצא

en: Off
he: כבוי

en: Host
he: שם שרת

en: Roles
he: תפקידים

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Sticky at top of lists
he: דביק בראש רשימות

en: Vocabulary
he: מילון

en: Users
he: חברי האתר

en: Rows
he: שורות

en: Optional
he: אופציונאלי

en: Do not display
he: אל תציג

en: Port
he: פורט

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Info
he: מידע

en: Last run !time ago
he: ריצה אחרונה לפני !time

en: Blocked
he: חסום

en: Permissions
he: הרשאות

en: File system path
he: מיקום קבצי מערכת

en: Themes
he: עיצובים

en: Read only
he: לקריאה בלבד

en: Display on separate page
he: הצג בעמוד נפרד

en: Anonymous commenting
he: תגובות אנונימיות

en: Anonymous posters may not enter their contact information
he: מגיבים אנונימיים לא יכולים להכניס מידע ליצירת קשר

en: Anonymous posters may leave their contact information
he: מגיבים אנונימיים יכולים להכניס מידע ליצירת קשר

en: Anonymous posters must leave their contact information
he: מגיבים אנונימיים חייבים להשאיר מידע ליצירת קשר

en: Display below post or comments
he: הצג מתחת לפרסום או לתגובות

en: Read/Write
he: קריאה\כתיבה

en: Session name
he: שם ההפעלה

en: You can
he: אתה יכול

en: Configuration file
he: קובץ הגדרות

en: Web server
he: שרת אינטרנט

en: Memory limit
he: מגבלת זיכרון

en: Tables
he: טבלאות

en: IP address
he: כתובת IP

en: Display above the comments
he: הצג מעל התגובות

en: Display below the comments
he: הצג מתחת לתגובות

en: Display above and below the comments
he: הצג מעל ומתחת לתגובות

en: PHP extensions
he: הרחבות PHP

en: Comments per page
he: מספר תגובות לדף
