System Information (4.7.x-2.0) - en to ml translation catalogue (27 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Content
ml: ഉള്ളടക്കം

en: Value
ml: മൂല്യം

en: Type
ml: തരം

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Comments
ml: അഭിപ്രായങ്ങൾ

en: Taxonomy
ml: വര്‍ഗ്ഗീകരണം

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Content types
ml: ഉള്ളടക്ക തരങ്ങൾ

en: Version
ml: പതിപ്പ്

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Required
ml: അത്യന്താപേക്ഷിതം

en: Name
ml: പേര്

en: Preview
ml: മുന്‍‌കാഴ്ച

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: Filename
ml: ഫയലിന്റെ പേര്

en: Modules
ml: മോഡ്യൂളുകൾ

en: Display
ml: ഡിസ്പ്ലേ

en: Unknown
ml: അജ്ഞാതം

en: Active
ml: സജീവമായ

en: Comment
ml: അഭിപ്രായം

en: Published
ml: പ്രസിദ്ധീകരിച്ചവ

en: Info
ml: വിവരം

en: Web server
ml: വെബ് സെർവർ
