Content Type Administration by Organic Group (5.x-1.6) - en to da translation catalogue (28 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: content
da: indhold

en: Groups
da: Grupper

en: Group
da: Gruppe

en: Organic groups
da: Organiske grupper

en: closed
da: lukket

en: Cancel
da: Annullér

en: Invite friend
da: Invitér ven

en: My subscription
da: Mit abonnement

en: Your subscription request awaits approval.
da: Din abonnementsanmodning afventer godkendelse.

en: delete request
da: slet anmodning

en: Create !type
da: Opret !type

en: 1 subscriber | @count subscribers
da[0]: 1 abonnent.
da[1]: @count abonnenter.

en: Overview
da: Overblik

en: Manage
da: Håndtér

en: Content Types
da: Indholdstyper

en: content types
da: indholdes-typer

en: Active
da: Aktiv

en: Submit @name
da: Indsend @name

en: Allow
da: Tillad

en: Create content
da: Opret indhold

en: Add group
da: Tilføj gruppe

en: Choose the appropriate item from the list:
da: Vælg et passende punkt på listen:

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Add a new @s.
da: Opret ny @s.

en: Require
da: Kræv
