Content Type Administration by Organic Group (5.x-1.6) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: content
pt: conteúdos

en: Groups
pt: Grupos

en: Group
pt: Grupo

en: Organic groups
pt: Grupos orgânicos

en: closed
pt: encerrada

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Invite friend
pt: Convidar um amigo

en: Manager:
pt: Gestor:

en: My subscription
pt: Minha subscrição

en: website
pt: site

en: Your subscription request awaits approval.
pt: O seu pedido de subscrição aguarda aprovação.

en: delete request
pt: pedido apagado

en: This is a @closed group. The group administrators add/remove subscribers as needed.
pt: Este é um grupo @closed. Os administradores do grupo adicionam/removem inscrições conforme necessário.

en: Create !type
pt: Criar !type

en: 1 subscriber | @count subscribers
pt[0]: 1 subscritor
pt[1]: @count subscritores

en: Overview
pt: Vista global

en: Manage
pt: Gerir

en: Content Types
pt: Tipos de Conteúdo

en: content types
pt: tipos de conteúdo

en: Active
pt: Ativo

en: Submit @name
pt: Submeter @name

en: Allow
pt: Permitir

en: Create content
pt: Criar conteúdo

en: Add group
pt: Adicionar grupo

en: Choose the appropriate item from the list:
pt: Escolha o item apropriado da lista:

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram guardadas.

en: Add a new @s.
pt: Adicionar um novo @s.

en: Require
pt: Exigir
