Content Type Administration by Organic Group (5.x-1.6) - en to vi translation catalogue (29 entries)

en: delete
vi: xóa

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: content
vi: nội dung

en: Groups
vi: Nhóm

en: Group
vi: Nhóm

en: Organic groups
vi: Nhóm

en: closed
vi: đã kết thúc

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Invite friend
vi: Mời bạn bè

en: Manager:
vi: Quản lý:

en: My subscription
vi: Đăng ký của tôi

en: Your subscription request awaits approval.
vi: Yêu cầu đăng ký của bạn đang chờ sự chấp thuận.

en: delete request
vi: xóa yêu cầu

en: This is a @closed group. The group administrators add/remove subscribers as needed.
vi: Đây là một nhóm @closed. Người quản lý thêm/xóa người đăng ký khi cần thiết.

en: Create !type
vi: Tạo !type

en: 1 subscriber | @count subscribers
vi[0]: 1 người đăng ký

en: Overview
vi: Tổng quan

en: Manage
vi: Quản lý

en: Content Types
vi: Các kiểu Nội dung

en: content types
vi: kiểu nội dung

en: Active
vi: Hoạt động

en: Submit @name
vi: Tạo @name mới

en: You must <a href="!register">register</a>/<a href="!login">login</a> in order to post into this group.
vi: Bạn phải<a href="%21register">đăng ký</a>/<a href="%21login">đăng nhập</a> để gửi bài vào trong nhóm này.

en: Allow
vi: Cho phép

en: Create content
vi: Tạo nội dung

en: Add group
vi: Thêm nhóm

en: Choose the appropriate item from the list:
vi: Hãy chọn một nội dung tương ứng từ danh sách:

en: The changes have been saved.
vi: Thay đổi đã được lưu lại.
