Zen (5.x-0.4) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Home
fa: خانه

en: left sidebar
fa: نوار جنبی سمت چپ

en: right sidebar
fa: نوار جنبی سمت راست

en: footer
fa: پاورقی

en: new
fa: جدید

en: updated
fa: به‌روز شد

en: content top
fa: بالای محتوا

en: content bottom
fa: پایین محتوا

en: header
fa: سر صفحه

en: Posted
fa: ارسال شده در

en:  by
fa:  توسط

en:  in
fa:  در

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Permalink
fa: پیوند ثابت

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Status message
fa: پیغام وضعیت
