Ultimate League Tool (6.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (63 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Actions
it: Azioni

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Action
it: Azione

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Daily
it: Giornalmente

en: Weekly
it: Settimanalmente

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Response
it: Risposta

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Summary
it: Sommario

en: Update
it: Aggiorna

en: Archive
it: Archivio

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Total
it: Totale

en: action
it: azione

en: Email
it: E-mail

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: User ID
it: ID utente

en: submit
it: invia

en: Good
it: Buono

en: Score
it: Punteggio

en: Filter
it: Filtra

en: Field ID
it: ID Campo

en: Fields
it: Campi

en: Delete all
it: Elimina tutto

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: Role
it: Ruolo

en: Allow
it: Permetti

en: Close
it: Chiudi

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: Are you sure you want to delete these items?
it: Sei sicuro di voler eliminare queste voci?

en: Result
it: Risultato

en: View user profile.
it: Visualizza il profilo dell'utente.

en: Date/Time
it: Data/Ora

en: Accept
it: Accetta

en: Accepted
it: Accettati

en: Invite
it: Invita

en: This action can not be undone.
it: Questa azione non può essere annullata.

en: Session
it: Sessione

en: Percentage
it: Percentuale

en: Administrators
it: Amministratori

en:  for
it:  per

en: pending
it: in attesa

en: Cancelled
it: Annullato

en: Activate
it: Attiva

en: Restore
it: Ripristina

en: Notification settings
it: Impostazioni notifiche

en: Registration
it: Registrazione

en: Poor
it: Scarso

en: Lock
it: Bloccare

en: Administrators only
it: Solo amministratori

en: Rescheduled
it: Ripianificato
