Ultimate League Tool (6.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (49 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Cancel
id: Batal

en: Action
id: Tindakan

en: No
id: Tidak

en: Date
id: Tanggal

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Response
id: Jawaban

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Summary
id: Ringkasan

en: Update
id: Perbarui

en: Archive
id: Arsip

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: action
id: aksi

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Good
id: Baik

en: Score
id: Skor

en: Filter
id: Saring

en: Field ID
id: ID bidang

en: Fields
id: Bidang isian

en: Delete all
id: Hapus semua

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: Role
id: Peran

en: Allow
id: Perbolehkan

en: Close
id: Tutup

en: Defaults
id: Bawaan

en: First Name
id: Nama Depan

en: Last Name
id: Nama Belakang

en: Are you sure you want to delete these items?
id: Anda yakin ingn menghapus entri ini?

en: Result
id: Hasil

en: View user profile.
id: Lihat profil pengguna.

en: Date/Time
id: Tanggal/Jam

en: Session
id: Sesi

en: Percentage
id: Persentase

en: Activate
id: Aktifkan

en: Restore
id: Pulihkan

en: Notification settings
id: Pengaturan notifikasi

en: Registration
id: Pendaftaran

en: Lock
id: Kunci

en: Administrators only
id: Hanya para administrator
