Ultimate League Tool (6.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (67 entries)

en: Home
pt: Início

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Action
pt: Ação

en: No
pt: Não

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Hourly
pt: Por hora

en: Daily
pt: Diariamente

en: Weekly
pt: Semanalmente

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Response
pt: Resposta

en: Name
pt: Nome

en: Summary
pt: Resumo

en: Update
pt: Atualizar

en: Archive
pt: Arquivo

en: Add
pt: Adicionar

en: Main
pt: Principal

en: View
pt: Mostrar

en: action
pt: ação

en: Email Address
pt: Endereço de Email

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: submit
pt: submeter

en: Good
pt: Bom

en: Score
pt: Pontuação

en: Filter
pt: Filtro

en: Field ID
pt: ID do campo

en: Fields
pt: Campos

en: Delete all
pt: Eliminar tudo

en: Start Date
pt: Data de Início

en: Start
pt: Iniciar

en: End
pt: Fim

en: Role
pt: Grupo

en: Allow
pt: Permitir

en: Close
pt: Fechar

en: Defaults
pt: Predefinições

en: First Name
pt: Primeiro Nome

en: Last Name
pt: Último Nome

en: Are you sure you want to delete these items?
pt: Tem a certeza que pretende eliminar estes itens?

en: Result
pt: Resultado

en: View user profile.
pt: Ver perfil do utilizador.

en: Drupal username
pt: Nome de utilizador Drupal

en: Date/Time
pt: Data/Hora

en: Accept
pt: Aceitar

en: Accepted
pt: Aceite

en: Invite
pt: Convidar

en: Start Time
pt: Hora de início

en: End Time
pt: Hora de Fim

en: Team
pt: Equipa

en: Teams
pt: Equipas

en: Session
pt: Sessão

en: Percentage
pt: Percentagem

en: Administrators
pt: Administradores

en: pending
pt: pendente

en: Activate
pt: Ativar

en: Restore
pt: Restaurar

en: Decline
pt: Rejeitar

en: Notification settings
pt: Configurações de notificação

en: Registration
pt: Inscrição

en: Sessions
pt: Sessões

en: Poor
pt: Fraco

en: Lock
pt: Bloquear

en: Administrators only
pt: Apenas administradores

en: Registration Status
pt: Estado da inscrição
