abuse (6.x-1.2) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Age
id: Usia

en: Description
id: Deskripsi

en: Administration
id: Administrasi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Save
id: Simpan

en: remove
id: buang

en: History
id: Riwayat

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Comment
id: Komentar

en: here
id: di sini

en: comments
id: komentar

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Pending
id: Tertunda

en: Moderate
id: Moderasi

en: Your message has been sent.
id: Pesan anda sudah dikirim.

en: from
id: dari

en: comment
id: komentar

en: Content Type
id: Tipe Konten

en: reason
id: alasan

en: cancel
id: batal

en: users
id: pengguna

en: Reason
id: Alasan

en: allow
id: bolehkan

en: ban
id: blokir

en: Warnings
id: Peringatan
