abuse (6.x-1.2) - en to nl translation catalogue (41 entries)

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Age
nl: Leeftijd

en: Description
nl: Beschrijving

en: Administration
nl: Beheer

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: None
nl: Geen

en: Save
nl: Opslaan

en: remove
nl: verwijderen

en: History
nl: Historie

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: Email
nl: E-mail

en: Comment
nl: Reactie

en: OK
nl: Ok

en: email
nl: e-mail

en: here
nl: hier

en: Flag
nl: Vlag

en: comments
nl: reacties

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Pending
nl: In afwachting

en: message
nl: bericht

en: send
nl: versturen

en: Moderate
nl: Modereren

en: Your message has been sent.
nl: Uw bericht is verzonden.

en: from
nl: van

en: comment
nl: reactie

en: Content Type
nl: Inhoudstype

en: cancel
nl: annuleren

en: Removed
nl: Verwijderd

en: users
nl: gebruikers

en: Reason
nl: Reden

en: allow
nl: toestaan

en: ban
nl: blokkeren

en: Warnings
nl: Waarschuwingen

en: Movie
nl: Film

en: Add, edit, or remove reasons for flagging content
nl: Redenen om inhoud te vlaggen toevoegen, bewerken of verwijderen.

en: Moderate content
nl: Inhoud modereren

en: Pending Items (!num)
nl: Wachtende Items (!num)

en: Manage items that were either flagged by the system or by other users
nl: Beheer items die werden gerapporteerd door het systeem of door andere gebruikers

en: abuse
nl: misbruik
