abuse (6.x-1.2) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Age
tr: Yaş

en: Description
tr: Açıklama

en: Administration
tr: Yönetim

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: None
tr: Hiçbiri

en: Save
tr: Kaydet

en: remove
tr: sil

en: History
tr: Geçmiş

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Status:
tr: Durum:

en: Email
tr: E-posta

en: Comment
tr: Yorum

en: OK
tr: Tamam

en: email
tr: e-posta

en: here
tr: buraya

en: Email content
tr: İçeriği e-postala

en: Flag
tr: İşaretle

en: comments
tr: yorumlar

en: Hidden
tr: Gizli

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Moderate
tr: Denetle

en: Your message has been sent.
tr: İletiniz gönderildi.

en: comment
tr: yorum

en: Content Type
tr: İçerik çeşidi

en: cancel
tr: iptal

en: Removed
tr: Silindi

en: users
tr: kullanıcılar

en: Reason
tr: Sebep

en: Type:
tr: Tür:

en: Flags
tr: İşaretler (Flags)

en: allow
tr: izin ver

en: ban
tr: yasakla

en: Warnings
tr: Uyarılar
