Acidfree Albums (6.x-1.0-beta4) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Images
pt: Imagens

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Action
pt: Ação

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: root
pt: raiz

en: Parent
pt: Pai

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Move
pt: Mover

en: Update
pt: Atualizar

en: Album
pt: Álbum

en: Access
pt: Acesso

en: Add
pt: Adicionar

en: Region
pt: Região

en: Number of items
pt: Número de itens

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: Promoted
pt: Promovido

en: Published
pt: Publicado

en: Fields
pt: Campos

en: Items
pt: Itens

en: Delete all
pt: Eliminar tudo

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: List view
pt: Exibição de lista

en: General Settings
pt: Definições Gerais

en: Destination
pt: Destino

en: Are you sure you want to delete these items?
pt: Tem a certeza que pretende eliminar estes itens?

en: No items selected.
pt: Nenhum item selecionado.

en: Empty
pt: Vazio

en: Not published
pt: Não publicado

en: image
pt: imagem

en: Sticky
pt: Em destaque

en: video
pt: vídeo

en: Not promoted
pt: Não promovido

en: Not sticky
pt: Não destacado

en: Edit %title
pt: Edite %title
