Acquia Connector (6.x-1.10) - en to ru translation catalogue (26 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Country
ru: Страна

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Default
ru: По умолчанию

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Active
ru: Активно

en: Manual update check
ru: Проверка обновлений вручную

en: E-mail address
ru: E-mail адрес

en: Normal
ru: Нормальный

en: Phone
ru: Телефон

en: Inactive
ru: Неактивно

en: Company
ru: Компания

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Key
ru: Ключ

en: Identifier
ru: Идентификатор

en: Parse error. Not well formed
ru: Ошибка разбора. Сформировано неправильно

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
ru: Увеличьте лимит памяти, редактируя параметр memory_limit в файле %configuration-file, затем перезапустите ваш веб-сервер (или обратитесь за помощью к системному администратору или хостинг-провайдеру).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
ru: Свяжитесь с системным администратором или хостинг-провайдером для увеличения лимита памяти PHP.

en: Connect your site to the Acquia Network.
ru: Подключите ваш сайт к Acquia Network.

en: Content: @label
ru: Содержимое: @label

en: Overriden
ru: Переопределено

en: Organization name
ru: Название организации

en: Acquia Network settings
ru: Настройки Acquia Network
