Acquia Connector (6.x-2.0) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Content
ro: Conținut

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Comments
ro: Comentarii

en: Country
ro: Ţară

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Default
ro: Implicit

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Save Settings
ro: Salvați Setările

en: Active
ro: Activ

en: Manual update check
ro: Verificare manuală actualizări

en: E-mail address
ro: Adresa de e-mail

en: Phone
ro: Telefon

en: Inactive
ro: inactiv

en: Company
ro: Companie

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: Key
ro: Cheie

en: Input formats
ro: Formate de intrare

en: Identifier
ro: Identificator

en: authenticated user
ro: utilizator autentificat

en: Error reporting
ro: Raportarea erorilor

en: anonymous user
ro: utilizator anonim

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
ro: Creşteți limita de memorie prin editarea parametrul memory_limit din fişierul %configuration-file și apoi reporniţi serverul de web (sau contactați administratorul de sistem sau furnizorul de hosting pentru asistență).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
ro: Contactaţi administratorul de sistem sau furnizorul de hosting pentru asistenţă pentru creşterea limitei de memorie PHP.

en: Private files
ro: Fişiere private

en: Text formats
ro: Formate de text

en: SSL settings
ro: Setări SSL

en: Learn more
ro: Află mai multe
