Acquia Connector (6.x-2.15) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Next
fa: بعدی

en: Submit
fa: ثبت

en: Content
fa: محتوا

en: Cancel
fa: لغو

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Active
fa: فعال

en: Manual update check
fa: بررسی دستی به‌روزرسانی

en: Normal
fa: عادی

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Last run !time ago
fa: آخرین اجرا !time پیش

en: Input formats
fa: قالب‌بندی‌های ورودی

en: Source code
fa: کد منبع

en: Identifier
fa: شناسه

en: authenticated user
fa: کاربر شناخته شده

en: Site status
fa: وضعیت سایت

en: Error reporting
fa: گزارش خطا

en: anonymous user
fa: کاربر ناشناس

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
fa: مقدار محدودیت حافظه را با ویرایش پارامتر memory_limit در فایل %configuration-file افزایش دهید و سپس وب سرور خود را Restart کنید (یا با مدیر سایت خود یا سرویس دهنده هاست خود برای همکاری تماس بگیرید).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
fa: با مسئول و یا سرویس دهنده سایت خود برای افزایش محدودیت حافظه PHP تماس بگیرید

en: Private files
fa: فایل‌های خصوصی

en: Text formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Temporary files
fa: فایل‌های موقت
