Acquia Marina (6.x-2.0) - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Prefix
uk: Префікс

en: Suffix
uk: Суфікс

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Read more
uk: Читати далі

en: footer
uk: нижній колонтитул

en: Comments
uk: Коментарі

en: not verified
uk: не перевірено

en: Links
uk: Посилання

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: content top
uk: Вгорі над змістом

en: content bottom
uk: Знизу під змістом

en: Default
uk: Базово

en: Posted by
uk: Додано

en: Posted
uk: Додано

en:  by
uk:  автор:

en: Middle column
uk: Середня колонка

en: Taxonomy terms
uk: Терміни таксономії

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Custom
uk: Власний

en: Advanced
uk: Розширені

en: Link text
uk: Текст посилання

en: Link text when there is 1 new comment
uk: Текст адреси при наявності одного коментаря

en: Read the rest of this posting.
uk: Читати далі.

en: 1 comment
uk: 1 коментар

en: @count comments
uk: @count коментарі(в)

en: Jump to the first comment of this posting.
uk: Перейти до першого коментаря цього допису.

en: 1 new comment
uk: 1 новий коментар

en: @count new comments
uk: @count нових коментарів

en: Jump to the first new comment of this posting.
uk: Перейти до першого з нових коментарів цього допису.

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Add a new comment to this page.
uk: Додати до цієї сторінки новий коментар.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
uk: Поділіться своїми думками та поглядами з приводу цього допису.

en: Display breadcrumb
uk: Відображати рядок навіґації

en: Search results
uk: Результати пошуку

en: Mission statement
uk: Формулювання місії

en: Node settings
uk: Налаштування матеріалу

en: Box around
uk: Обведення рамкою

en: Each pane
uk: Кожний фрагмент панелі

en: Each panel
uk: Кожна панель

en: Page titles
uk: Заголовки сторінок

en: Meta tags
uk: Мета-теґи

en: Title separator
uk: Роздільник заголовків

en: Theme development settings
uk: Налаштування розробки теми

en: node bottom
uk: низ ноди

en: Left column
uk: Ліва колонка

en: Right column
uk: Права колонка

en: by
uk: --

en: Fluid
uk: Нефіксоване

en: Custom settings
uk: Власні налаштування

en: <strong>DEFAULT</strong> - Tahoma, Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif
uk: <strong>БАЗОВО</strong> - Tahoma, Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif
