Action Jabber (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Password
fr: Mot de passe

en: Recipient
fr: Destinataire

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Timeout
fr: Temps limite

en: Server
fr: Serveur

en: XMPP settings
fr: Paramètres XMPP

en: The message to be displayed to the current user. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
fr: Le message à afficher à l'utilisateur courant. Vous pouvez inclure les variables suivantes : %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Toutes les variables ne seront pas disponibles dans tous les contextes.
