Activism (6.x-2.1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Subject
id: Judul

en: Comments
id: Komentar

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: Required
id: Wajib

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Your e-mail address
id: Alamat email anda

en: E-mail address
id: Alamat email

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: State
id: Status

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: Goal
id: Tujuan

en: Your first name
id: Nama depan anda

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: City
id: Kota

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Zip code
id: Kode pos

en: Street address
id: Alamat jalan

en: The e-mail address %mail is not valid.
id: Alamat email %mail tidak benar.

en: Report
id: Laporkan
