Activism (6.x-2.1) - en to de translation catalogue (37 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Subject
de: Betreff

en: Comments
de: Kommentare

en: Date
de: Datum

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Required
de: Erforderlich

en: Export
de: Exportieren

en: Save
de: Speichern

en: Total
de: Gesamt

en: Your e-mail address
de: Ihre E-Mail-Adresse

en: E-mail address
de: E-Mail-Adresse

en: Field name
de: Feldname

en: State
de: Status

en: Start
de: Beginn

en: End
de: Ende

en: Goal
de: Ziel

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: Expiration date
de: Ablaufdatum

en: City
de: Stadt

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: Zip code
de: Postleitzahl

en: E-mail subject
de: E-Mail-Betreff

en: Street address
de: Straße und Hausnummer

en: Display as
de: Darstellen als

en: The e-mail address %mail is not valid.
de: Die E-Mail-Adresse %mail ist ungültig.

en: Your message
de: Ihre Nachricht

en: Report
de: Bericht

en: Campaign
de: Kampagne

en: Destination URL
de: Ziel-Adresse

en: Recipient e-mail address
de: E-Mail-Adresse des Empfängers

en: Expiration message
de: Nachricht bei Verfall

en: Mobile number
de: Handy-Nummer

en: Call to action
de: Call-to-Action

en: Tell a Friend
de: Einem Freund weitersagen

en: Send this message
de: Diese Nachricht verschicken
