Advertisement (6.x-1.1) - en to he translation catalogue (149 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: enabled
he: פעיל

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Username
he: שם משתמש

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: disabled
he: מושבת

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Delete group
he: מחק קבוצה

en: Enabled
he: מופעל

en: Action
he: פעולה

en: Quantity
he: כמות

en: unpublished
he: לא מפורסם

en: File
he: קובץ

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: default
he: ברירת מחדל

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Message
he: הודעה

en: Weight
he: משקל

en: Image
he: תמונה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Save
he: שמירה

en: Update
he: עדכון

en: Time
he: זמן

en: remove
he: הסר

en: URL
he: כתובת URL

en: never
he: אף פעם

en: Event
he: אירוע

en: Text
he: טקסט

en: Last month
he: בחודש האחרון

en: Statistics
he: סטטיסטיקות

en: Unknown
he: לא ידוע

en: type
he: סוג

en: User
he: משתמש

en: status
he: מצב

en: Options
he: אפשרויות

en: Update options
he: אפשרויות עדכון

en: Never
he: לעולם

en: Filter
he: סינון

en: Location
he: מיקום

en: Global settings
he: הגדרות כלליות

en: active
he: פעיל

en: Delete all
he: מחק הכל

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Group name
he: שם קבוצת המודעות

en: General
he: כללי

en: Advertisement
he: מודעה

en: group
he: קבוצה

en: !time ago
he: לפני !time

en: External
he: חיצוני

en: Ad groups
he: קבוצת מודעות

en: Clicks
he: הקלקות

en: Cache
he: מטמון

en: IP Address
he: כתובת IP

en: expired
he: פג תוקף

en: Edit group
he: ערוך קבוצה

en: Notifications
he: הודעות

en: The update has been performed.
he: העדכון בוצע.

en: Refine
he: מיקוד

en: Undo
he: ביטול

en: Today
he: היום

en: Yesterday
he: אתמול

en: Minimum height
he: גובה מינימלי

en: Minimum width
he: רוחב מינימלי

en: All time
he: בכל הזמנים

en: role
he: תפקיד

en: Permissions
he: הרשאות

en: Duplicate
he: שכפול

en: New
he: חדש

en: details
he: פרטים

en: is
he: הוא

en: Examples:
he: דוגמאות:

en: When
he: מתי

en: pending
he: בהמתנה

en: Locked
he: נעול

en: Reports
he: דוחות

en: and
he: וגם

en: where
he: כאשר

en: Text ad
he: מודעת טקסט

en: Impressions
he: מופעים

en: Embed
he: הטמעה

en: approved
he: מאושר

en: This month
he: בחודש זה

en: This year
he: בשנה הנוכחית

en: denied
he: נדחה

en: Display type
he: סוג תצוגה

en: notifications
he: התראות

en: This advertisement is currently waiting for administrative approval.
he: מודעה זו ממתינה לאישור מנהל.

en: This advertisement is actively being displayed.
he: זוהי מודעה פעילה ומוצגת.

en: This advertisement has been temporarily disabled by its owner and is not currently being displayed.
he: מודעה זו הושעתה באופן זמני ע"י בעליה והיא לא מוצגת כעת.

en: This advertisement has been active since %date.
he: מודעה זו פעילה מאז %date.

en: Click-thru
he: יחס הקלקות

en: This hour
he: בשעה זו

en: Last hour
he: בשעה האחרונה

en: Last seven days
he: בשבעת הימים האחרונים

en: Last year
he: בשנה האחרונה

en: Advertisements can be randomly displayed to visitors of your website.
he: ניתן להציג מודעות בצורה אקראית לגולשי האתר.

en: Scheduling
he: תזמון

en: The current date and time is "%date".
he: התאריך והזמן הנוכחיים הם "%date".

en: Automatically activate ad
he: הפעלה אוטומטית של מודעה

en: You can specify a date and time for this advertisement to be automatically activated.  The advertisement needs to be in an <em>approved</em> state before it can be automatically activated.  If you prefer to activate the advertisement immediately, leave this field empty.
he: ניתן להגדיר תאריך ושעה שמודעה זו תהפוך לפעילה באופן אוטומטי. המודעה צריכה להיות <em>במצב מאושר</em> בכדי שתופעל אוטומטית. אם המודעה תופעל באופן מיידי, ניתן להשאיר שדה זה ריק.

en: Automatically expire ad
he: עצירה אוטומטית של מודעה

en: You can specify a date and time for this advertisement to be automatically expired.  If you don't want the advertisement to expire, leave this field empty.
he: ניתן להגדיר תאריך ושעה בהם מודעה זו תחדל להיות פעילה באופן אוטומטי. אם לא מעוניינים לעצור את המודעה באופן אוטומטי, יש להשאיר שדה זה ריק.

en: Maximum clicks
he: מספר מקסימלי של הקלקות

en: You can specify the maximum number of times this advertisement should be clicked, after which it will be automatically expired.  If you don't want this advertisement to expire after a certain number of clicks leave this field set to %zero.
he: ניתן להגדיר את מספר ההקלקות המקסימלי על מודעה זו שלאחריו המודעה תחדל להיות פעילה. אם לא מעוניינים בהגבלה שכזו, יש להגדיר את ערך השדה ל-%zero.

en: URL where clicked
he: כתובת בה בוצעה ההקלקה

en: Click history
he: הסטורית הקלקות

en: Click details
he: פרטים על הקלקה

en: Ads
he: מודעות

en: Create group
he: יצירת קבוצה

en: Mark as approved
he: סימון כמאושר

en: Mark as active
he: סימון כפעיל

en: Mark as expired
he: סימון כפג תוקף

en: Mark as pending
he: סימון להמתנה

en: Mark as offline
he: סימון כלא מקוון

en: Mark as denied
he: סימון כנדחה

en: offline
he: לא מקוון

en: not pending
he: לא בהמתנה

en: Show only ads where
he: סינון מודעות לפי

en: Specify a name for the ad group.
he: שם יחודי לקבוצת המודעות.

en: Describe this ad group.
he: תאור קבוצת המודעות.

en: When listing ad groups, those with lighter (smaller) weights get listed before ad groups with heavier (larger) weights.  Ad groups with equal weights are sorted alphabetically.
he: כאשר מציגים קבוצות מודעות, קבוצות בעלות משקל נמוך יופיעו ברשימה לפני קבוצות בעלות משקל גבוהה יותר. כאשר לשתי קבוצות משקל זהה, הם ימוינו לפי שמם.

en: Links to !url.
he: קישור אל: !url.

en: Maximum height
he: גובה מקסימלי

en: Maximum width
he: רוחב מקסימלי

en: view uploaded files
he: צפה בקבצים שהועלו

en: Mouseover
he: מעבר עכבר

en: Valid
he: תקף

en: Filtered role
he: תפקיד מסונן

en: There are no clicks yet.
he: אין עדיין הקלקות.

en: Maximum impressions
he: מספר מקסימלי של חשיפות

en: You can specify the maximum number of times this advertisement should be displayed, after which it will be automatically expired.  If you don't want this advertisement to expire after a certain number of impressions, leave this field set to %zero.
he: ניתן להגדיר את מספר החשיפות המקסימלי על מודעה זו שלאחריו המודעה תחדל להיות פעילה. אם לא מעוניינים בהגבלה שכזו, יש להגדיר את ערך השדה ל-%zero.

en: External ad
he: מודעה חיצונית

en: HTML ad
he: מודעת HTML

en: Image ad
he: מודעת תמונה
