Advertisement (6.x-2.3) - en to fa translation catalogue (120 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Delete group
fa: حذف گروه

en: Enabled
fa: فعال

en: Priority
fa: اولویت

en: Action
fa: عملکرد

en: Quantity
fa: تعداد

en: error
fa: خطا

en: all
fa: همه

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: default
fa: پیش‌فرض

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Message
fa: پیغام

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Container
fa: نگهدارنده

en: none
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Time
fa: زمان

en: remove
fa: حذف

en: URL
fa: نشانی

en: never
fa: هرگز

en: Text
fa: متن

en: <none>
fa: <هیچ>

en: Last month
fa: ماه گذشته

en: Total
fa: مجموع

en: Statistics
fa: آمار

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Paths
fa: مسیرها

en: type
fa: نوع

en: User
fa: کاربر

en: action
fa: عملکرد

en: file
fa: فایل

en: status
fa: وضعیت

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Sent email to %recipient
fa: نامه الکترونیکی به %recipient ارسال شد

en: Unable to send email to %recipient
fa: ناتوان در ارسال نامه الکترونیکی به %recipient

en: Create
fa: ایجاد

en: Update options
fa: گزینه‌های به‌روزرسانی

en: Always
fa: همیشه

en: Never
fa: هیچوقت

en: Filter
fa: فیلتر

en: Location
fa: مکان

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: active
fa: فعال

en: Delete all
fa: حذف همه

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Recipient
fa: گیرنده

en: Group name
fa: نام گروه

en: General
fa: عمومی

en: End
fa: پایان

en: External
fa: خارجی

en: Clicks
fa: کلیک‌ها

en: Cache
fa: حافظه موقت

en: IP Address
fa: آدرس IP

en: Level
fa: سطح

en: expired
fa: منقضی شده

en: Edit group
fa: ویرایش گروه

en: The update has been performed.
fa: به‌روزرسانی انجام شد.

en: Refine
fa: تصفیه

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: Today
fa: امروز

en: Activity
fa: فعالیت

en: Minimum height
fa: حداقل ارتفاع

en: Minimum width
fa: حداقل عرض

en: role
fa: نقش

en: Permissions
fa: مجوزها

en: permission
fa: مجوز

en: on
fa: در

en: Duplicate
fa: تکرار

en: details
fa: جزئیات

en: image
fa: تصویر

en: is
fa: است

en: pending
fa: معلق

en: Container name
fa: نام نگهدارنده

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: and
fa: و

en: where
fa: که

en: 1
fa: ۱

en: This month
fa: این ماه

en: Display type
fa: نوع نمایش

en: Advertisements can be randomly displayed to visitors of your website.
fa: تبلیغات می‌تواند به صورت تصادفی به بازدیدکننده‌ها نمایش داده شود.

en: Scheduling
fa: زمان‌بندی

en: Ads
fa: تبلیغات

en: Configure and manage your advertising system.
fa: پیکربندی و مدیریت سیستم تبلیغات شما.

en: permissions
fa: مجوزها

en: offline
fa: آفلاین

en: An advertising system for Drupal powered websites.
fa: یک سامانه تبلیغات برای وب‌سایت‌های بر پایه دروپال.

en: Embed ads in content.
fa: تعبیه کردن تبلیغات در محتوا.

en: Maximum height
fa: حداکثر ارتفاع

en: Maximum width
fa: حداکثر عرض

en: view uploaded files
fa: مشاهده فایل‌های بارگذاری شده

en: Enhances the ad module to support static text ads.
fa: ماژول تبلیغات را برای پشتیبانی از تبلیغات متنی ثابت ارتقا می‌دهد.

en: always
fa: همیشه

en: - All -
fa: - همه -

en: Generate report
fa: تولید گزارش
