AdaptiveTheme (6.x-1.0) - en to ur translation catalogue (14 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Suffix
ur: لاحقہ

en: Username
ur: اسم صارف

en: Read more
ur: مزید پڑھیے۔

en: Comments
ur: تبصرے

en: not verified
ur: غیر مصدقہ

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Configure
ur: ترتیب

en: Anonymous
ur: گمنام

en: View user profile.
ur: رکن کے کوائف نامے کا مشاہدہ کریں

en: “Read more”
ur: "مزید پرھیں"
