AdaptiveTheme (6.x-1.3) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Username
it: Nome utente

en: Comments
it: Commenti

en: not verified
it: non verificato

en: Yes
it: Sì

en: Search
it: Cerca

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Default
it: Predefinito

en: Configure
it: Configura

en: Taxonomy terms
it: Termini di tassonomia

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Welcome
it: Benvenuto

en: Anonymous
it: Anonimo

en: View user profile.
it: Visualizza il profilo dell'utente.

en: Search results
it: Risultati della ricerca

en: Mission statement
it: Descrizione della mission

en: Node settings
it: Impostazioni nodo

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Color settings
it: Impostazioni sui colori

en: Enter the terms you wish to search for.
it: Inserisci i termini da cercare.

en: Layout settings
it: Impostazioni del layout

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Search this site
it: Cerca nel sito

en: Admin settings
it: Impostazioni admin

en: Block Content
it: Contenuto del blocco

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale
