AdaptiveTheme (6.x-1.4) - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Comments
ro: Comentarii

en: not verified
ro: neverificat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Home page
ro: Acasă

en: Search
ro: Căutare

en: General settings
ro: Setări generale

en: Default
ro: Implicit

en: Configure
ro: Configurează

en: Taxonomy terms
ro: Termenii taxonomiei

en: Footer
ro: Subsol

en: Welcome
ro: Bine ați venit

en: Anonymous
ro: Anonim

en: View user profile.
ro: Vezi profilul utilizatorului.

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Mission statement
ro: Misiunea sitului

en: Node settings
ro: Setările nodului

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Enter the terms you wish to search for.
ro: Introduceţi termenii doriţi pentru căutare.

en: Layout settings
ro: Setările de aspect

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Search this site
ro: Caută în sit

en: Block Content
ro: Conținutul blocului

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi
