AdaptiveTheme (6.x-2.0) - en to sv translation catalogue (64 entries)

en: Comments
sv: Kommentarer

en: not verified
sv: ej verifierad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Home page
sv: Hemsida

en: Links
sv: Länkar

en: Search
sv: Sök

en: Content type settings
sv: Inställningar för innehållstyp

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: Default
sv: Förvald

en: Top
sv: Överst

en: Posted by
sv: Inlagt av

en: Posted
sv: Inlagt

en:  by
sv:  av

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Left side
sv: Vänster sida

en: Middle column
sv: Mittenkolumn

en: Right side
sv: Höger sida

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Taxonomy terms
sv: Taxonomitermer

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Footer
sv: Sidfot

en: Welcome
sv: Välkommen

en: Users
sv: Användare

en: Create content
sv: Skapa innehåll

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Logout
sv: Logga ut

en: Delimiter
sv: Avgränsare

en: View user profile.
sv: Visa användarprofil.

en: Display breadcrumb
sv: Visa länkstig

en: Search results
sv: Sökresultat

en: Edit menu
sv: Redigera meny

en: Configure block
sv: Konfigurera block

en: Mission statement
sv: Syfte

en: Content Bottom
sv: Innehåll Nederst

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Color settings
sv: Färginställningar

en: Blocks
sv: Block

en: Menus
sv: Menyer

en: Layout settings
sv: Inställningar för layout

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Admin settings
sv: Inställningar för administratör

en: Admin
sv: Administrera

en: Theme development settings
sv: Inställningar för utveckling av tema

en: The theme registry has been rebuilt. <a href="!link">Turn off</a> this feature on production websites.
sv: Temats register har återbyggts. <a href="!link">Stäng av</a> den här funktionen på producerande webbplatser.

en: Display text snippet
sv: Visa textremsa

en: Display content type
sv: Visa innehållstyp

en: Display author name
sv: Visa författarens namn

en: Display posted date
sv: Visa inlagt datum

en: Display comment count
sv: Visa antal kommentarer

en: Display attachment count
sv: Visa antal bifogningar

en: Display author's username
sv: Visa författarens användarnamn

en: When should taxonomy terms be displayed?
sv: När skall taxonomitermer visas?

en: Taxonomy display format
sv: Visningsformat för taxonomier

en: Display each vocabulary on a new line
sv: Visa varje vokabulär på en ny rad

en: Display all taxonomy terms together in single list
sv: Visa alla taxonomitermer tillsammans i en ensam lista

en: by
sv: av

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Block Content
sv: Innehåll i block

en: Sidebar first
sv: Första sidospalt

en: My Account
sv: Mitt konto

en: User menu
sv: Användarmeny

en: Emerald
sv: Smaragd

en: Main Menu
sv: Huvudmeny
