AdaptiveTheme (6.x-2.1) - en to da translation catalogue (67 entries)

en: Groups
da: Grupper

en: Comments
da: Kommentarer

en: not verified
da: ikke efterprøvet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Home page
da: Forside

en: Search
da: Søg

en: Content type settings
da: Indstillinger for indholdstype

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Default
da: Standard

en: Posted by
da: Oprettet af

en: Posted
da: Oprettet

en:  by
da:  af

en: Configure
da: Konfigurér

en: Left side
da: Venstre side

en: Middle column
da: Midterste spalte

en: Right side
da: Højre side

en: Bottom
da: Bund

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Footer
da: Sidefod

en: Welcome
da: Velkommen

en: Users
da: Brugere

en: Create content
da: Opret indhold

en: Anonymous
da: Anonym

en: Logout
da: Log ud

en: Delimiter
da: Afgrænser

en: Edit Menu
da: Redigér menu

en: View user profile.
da: Vis brugerprofil.

en: Display breadcrumb
da: Vis brødkrummesti

en: Breadcrumb separator
da: Adskillelse mellem brødkrummer

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
da: Tilføj en separator i slutningen af brødkrummestien

en: Search results
da: Søgeresultater

en: Edit menu
da: Redigér menu

en: Configure block
da: Indstil blok

en: Mission statement
da: Formålsparagraf

en: Content Bottom
da: Indhold bund

en: Global Settings
da: Globale indstillinger

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Color settings
da: Farveindstillinger

en: Taxonomy Terms
da: Taksonomiord

en: Blocks
da: Blokke

en: Menus
da: Menuer

en: Layout settings
da: Layoutindstillinger

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Secondary Content
da: Sekundært indhold

en: Main Content
da: Hoved-indhold

en: Tertiary Content
da: Tertiært indhold

en: Admin settings
da: Admin indstillinger

en: Admin
da: Administration

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
da: Nyttigt når brødkrummestien er placeret umiddelbart før titlen.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
da: Tilføj indholdets titel i slutningen af brødkrummestien

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
da: Nyttigt når brødkrummestien ikke er placeret umiddelbart før titlen.

en: Theme development settings
da: Indstillinger for temaudvikling

en: The theme registry has been rebuilt. <a href="!link">Turn off</a> this feature on production websites.
da: Temaregistreringsdatabase er blevet genopbygget. <a href="!link">Deaktiver</a> denne funktion på sites i produktion.

en: Display text snippet
da: Vis tekststump

en: Display content type
da: Vis indholdstype

en: Display author name
da: Vis forfatternavn

en: Display posted date
da: Vis oprettelsesdato

en: Display comment count
da: Vis antal kommentarer

en: Display attachment count
da: Vis antal vedhæftninger

en: by
da: af

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Sidebar First
da: Første sidebar

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: My Account
da: Min konto

en: User menu
da: Brugermenu

en: Main Menu
da: Hovedmenu
