AdaptiveTheme (6.x-2.2) - en to fa translation catalogue (55 entries)

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: not verified
fa: تایید نشده

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Home page
fa: صفحه خانگی

en: Links
fa: پیوندها

en: Search
fa: جستجو

en: Content type settings
fa: تنظیمات انواع محتوا

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: Posted by
fa: ارسال شده توسط

en: Posted
fa: ارسال شده در

en:  by
fa:  توسط

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Left side
fa: سمت چپ

en: Middle column
fa: ستون میانی

en: Right side
fa: سمت راست

en: Bottom
fa: پایین

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Footer
fa: پاورقی

en: Users
fa: کاربران

en: Create content
fa: ایجاد محتوا

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Logout
fa: خروج

en: Edit Menu
fa: ویرایش منو

en: View user profile.
fa: مشاهده نمایه کاربر.

en: Search results
fa: نتایج جستجو

en: Edit menu
fa: ویرایش منو

en: Configure block
fa: پیکربندی بلوک

en: Mission statement
fa: شرح ماموریت

en: Content Top
fa: بالای محتوا

en: Content Bottom
fa: پایین محتوا

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Color settings
fa: تنظیمات رنگ

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Menus
fa: منوها

en: Layout settings
fa: تنظیمات آرایش

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Admin settings
fa: تنظیمات مدیر

en: Admin
fa: مدیر

en: Theme development settings
fa: تنظیمات توسعه پوسته

en: Display content type
fa: نمایش نوع محتوا

en: Display author name
fa: نمایش نام نویسنده

en: Display posted date
fa: نمایش تاریخ ارسال

en: Display comment count
fa: نمایش تعداد دیدگاه‌ها

en: Display author's username
fa: نمایش نام کاربری نویسنده

en: by
fa: توسط

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Manage content
fa: مدیریت محتوا

en: My Account
fa: حساب من

en: User menu
fa: منوی کاربری

en: Main Menu
fa: منو اصلی
