AdaptiveTheme (6.x-2.2) - en to he translation catalogue (50 entries)

en: Groups
he: קבוצות

en: Comments
he: תגובות

en: not verified
he: לא נבדק

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Home page
he: דף הבית

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Content type settings
he: הגדרות סוג תוכן

en: General settings
he: הגדרות כלליות

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Top
he: עליון

en: Posted by
he: פורסם ע"י

en: Posted
he: פורסם

en:  by
he:  ע"י

en: Configure
he: הגדרות

en: Left side
he: צד שמאל

en: Middle column
he: עמודה אמצעית

en: Right side
he: צד ימין

en: Bottom
he: למטה

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Welcome
he: ברוך הבא

en: Users
he: חברי האתר

en: Create content
he: יצירת תוכן

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Logout
he: יציאה

en: Delimiter
he: מפריד

en: View user profile.
he: צפיה בפרופיל משתמש

en: Search results
he: תוצאות חיפוש

en: Edit menu
he: עריכת תפריט

en: Configure block
he: הגדרות בלוק

en: Mission statement
he: הצהרת משימה

en: Content Bottom
he: תחתית איזור התוכן

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Blocks
he: בלוקים

en: Menus
he: תפריטים

en: Layout settings
he: הגדרות מערך

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Admin
he: מנהל

en: by
he: ע"י

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Sidebar first
he: עמודת צד ראשונה

en: Manage content
he: ניהול תוכן

en: My Account
he: החשבון שלי

en: WARNING: These settings are for the theme developer! Changing these settings may break your site. Make sure you really know what you are doing before changing these.
he: אזהרה: הגדרות אלה עבור מפתחי עיצובי אתר! שינוי הגדרות אלה עלול לגרום לנזק באתר שלך. ודא שאתה באמת יודע מה אתה עושה לפני שינוי אלה.

en: User menu
he: תפריט משתמש

en: You are here:
he: הנך נמצא כאן:

en: Display the search form label <em>"Search this site"</em>
he: הצג את החיפוש מהבקשה <em>"חפש באתר זה"</em>

en: Secondary Menu
he: תפריט משני
