AdaptiveTheme (6.x-2.2) - en to tr translation catalogue (65 entries)

en: Groups
tr: Gruplar

en: Comments
tr: Yorumlar

en: not verified
tr: doğrulanmamış

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Home page
tr: Anasayfa

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Search
tr: Ara

en: Content type settings
tr: İçerik türü ayarları.

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Default
tr: Varsayılan

en: Top
tr: En üst

en: Posted by
tr: Gönderen:

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Left side
tr: Sol taraf

en: Middle column
tr: Orta sütun

en: Right side
tr: Sağ taraf

en: Bottom
tr: Alt

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Leaderboard
tr: Ana pano

en: Create content
tr: İçerik yarat

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Logout
tr: Çıkış

en: Delimiter
tr: Ayırıcı

en: View user profile.
tr: Kullanıcı profilini görüntüle.

en: Display breadcrumb
tr: Sayfa yolunu göster

en: Breadcrumb separator
tr: Sayfa yolu ayracı

en: Search results
tr: Arama sonuçları

en: Edit menu
tr: Menü düzenle

en: Configure block
tr: Bloğu yapılandır

en: Mission statement
tr: Site amaç metni

en: Content Bottom
tr: İçerik Altı

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Color settings
tr: Renk ayarları

en: Taxonomy Terms
tr: Sözlük Terimleri

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Menus
tr: Menüler

en: Layout settings
tr: Yerleşim ayarları

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Main Content
tr: Ana İçerik

en: Admin
tr: Yönetim

en: Theme development settings
tr: Tema geliştirme ayarları

en: Display content type
tr: İçerik türünü göster

en: Display author name
tr: Yazar adını göster

en: Display posted date
tr: Gönderme tarihini göster

en: Display comment count
tr: Yorum sayısını göster

en: by
tr: yazan

en: Main menu
tr: Ana menü

en: %title is currently unpublished
tr: %title şu anda yayında değil

en: Comment #!id !title is currently unpublished
tr: !id numaralı ve !title başlıklı yorum şu anda yayında değil

en: Text only. Dont forget to include spaces.
tr: Sadece metin. Boşlukları koymayı unutmayın.

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: My Account
tr: Hesabım

en: Column 1
tr: Sütun 1

en: Column 2
tr: Sütun 2

en: Column 3
tr: Sütun 3

en: Column 4
tr: Sütun 4

en: Column 5
tr: Sütun 5

en: Column 6
tr: Sütun 6

en: User menu
tr: Kullanıcı menüsü

en: AT Admin
tr: AT Yönetim

en: Main Menu
tr: Ana Menü
