AdaptiveTheme (6.x-3.0-rc3) - en to pt translation catalogue (49 entries)

en: User Login
pt: Login de Usuário

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Groups
pt: Grupos

en: Administration
pt: Administração

en: Comments
pt: Comentários

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Home page
pt: Página inicial

en: Search
pt: Buscar

en: Export
pt: Exportar

en: Top
pt: Superior

en: Display
pt: Exibição

en: Configure
pt: Configurar

en: Left side
pt: Lado esquerdo

en: Middle column
pt: Coluna do meio

en: Right side
pt: Lado direito

en: Bottom
pt: Inferior

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Footer
pt: Rodapé

en: Welcome
pt: Bem vindo

en: Users
pt: Usuários

en: Create content
pt: Criar conteúdo

en: Logout
pt: Sair

en: Display breadcrumb
pt: Exibir trilha de navegação

en: Breadcrumb separator
pt: Separador de trilha de navegação

en: Search results
pt: Resultados da busca

en: Edit menu
pt: Editar menu

en: Configure block
pt: Configurar bloco

en: Content Top
pt: Acima no conteúdo

en: Content Bottom
pt: Abaixo do conteúdo

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Blocks
pt: Blocos

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Main Content
pt: Conteúdo Principal

en: Admin
pt: Administrar

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Styles
pt: Estilos

en: Style settings
pt: Configurações de estilo

en: During theme development, it can be very useful to continuously <a href="!link">rebuild the theme registry</a>. WARNING! This is a performance penalty and must be turned off on production websites.
pt: Durante o desenvolvimento do tema, isto pode ser muito útil para continuamente <a href="!link"> reconstruir o registro do tema </a>. ATENÇÃO! Isto estará penalizando o desempenho e deve ser desligado em sites de produção.

en: Sidebar First
pt: Barra Lateral Esquerda

en: Color Schemes
pt: Esquema de cores

en: Page Layout
pt: Layout da Página

en: Manage content
pt: Gerenciar conteúdo

en: My Account
pt: Minha Conta

en: User menu
pt: Menu do usuário

en: Main Menu
pt: Menu Principal

en: Secondary Menu
pt: Menu Secundário

en: Comments:
pt: Comentários:

en: Menu Bar
pt: Barra de Menu
