Addressbook (6.x-3.5) - en to ro translation catalogue (38 entries)

en: user
ro: utilizator

en: Delete
ro: Șterge

en: Cancel
ro: Anulare

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Available variables are:
ro: Variabilele disponibile sunt:

en: Search
ro: Căutare

en: Country
ro: Ţară

en: Name
ro: Nume

en: General settings
ro: Setări generale

en: Notes
ro: Note

en: Picture
ro: Imagine

en: Email
ro: email

en: Active
ro: Activ

en: Roles
ro: Roluri

en: Filter
ro: Filtru

en: Line
ro: Linie

en: Owner
ro: Proprietar

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: Other
ro: Altele

en: Sent
ro: Trimis

en: Street
ro: Strada

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Upload File
ro: Încărcare fișier

en: Telephone
ro: Telefon
