Addressbook (6.x-3.7) - en to ne translation catalogue (28 entries)

en: user
ne: प्रयोगकर्ता

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Enable
ne: सक्षम बनाउनुहोस्

en: Disable
ne: अक्षम बनाउनुहोस्

en: Yes
ne: हो

en: No
ne: हुँदैन

en: cron
ne: क्रोन

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Name
ne: नाम

en: General settings
ne: सामान्य सेटिंग्स

en: Picture
ne: तस्विर

en: Email
ne: ईमेल

en: Active
ne: सक्रिय

en: Roles
ne: भूमिका

en: Filter
ne: फिल्टर

en: January
ne: जनवरी

en: February
ne: फेब्रुअरी

en: March
ne: मार्च

en: April
ne: अप्रिल

en: May
ne: मे

en: June
ne: जुन

en: July
ne: जुलाई

en: August
ne: अगस्ट

en: September
ne: सेप्टेम्बर

en: October
ne: अक्टूबर

en: November
ne: नोभेम्बर

en: December
ne: डिसेम्बर
