Addressbook (6.x-4.1) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Cancel
id: Batal

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: updated
id: diperbarui

en: Available variables are:
id: Variabel yang bisa digunakan:

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: Country
id: Negara

en: Name
id: Nama

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Back
id: Kembali

en: Save
id: Simpan

en: Picture
id: Foto

en: Roles
id: Peran

en: Filter
id: Saring

en: Line
id: Baris

en: Owner
id: Pemilik

en: General
id: Umum

en: Start
id: Mulai

en: January
id: Januari

en: February
id: Februari

en: March
id: Maret

en: May
id: Mei

en: June
id: Juni

en: July
id: Juli

en: August
id: Agustus

en: October
id: Oktober

en: November
id: Nopember

en: December
id: Desember

en: Other
id: Lainnya

en: Last Name
id: Nama Belakang

en: Street
id: Jalan

en: City
id: Kota

en: Telephone
id: Telepon

en: Family
id: Famili

en: Notes:
id: Catatan:

en: Addressbook
id: Buku Alamat
