Addressbook (6.x-4.1) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Cancel
fa: لغو

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: updated
fa: به‌روز شد

en: created
fa: ایجاد شده

en: Available variables are:
fa: متغیرهای موجود عبارتند از:

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Country
fa: کشور

en: Name
fa: نام

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Back
fa: بازگشت

en: Save
fa: ذخیره

en: Menu
fa: منو

en: Picture
fa: تصویر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Filter
fa: فیلتر

en: Line
fa: خط

en: Owner
fa: مالک

en: General
fa: عمومی

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: می

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: ژوئیه

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: Note
fa: یادداشت

en: Other
fa: ساير

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: City
fa: شهر

en: Image file
fa: فایل تصویر

en: Email:
fa: پست الکترونیک:

en: Notes:
fa: توجه:
