Advanced User (6.x-2.3) - en to ro translation catalogue (43 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: edit
ro: modifică

en: Update
ro: Actualizare

en: never
ro: nicioadă

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: Roles
ro: Roluri

en: Filter
ro: Filtru

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: blocked
ro: blocat

en: active
ro: activ

en: Advanced
ro: Avansat

en: Delete all
ro: Şterge tot

en: Role
ro: Rol

en: module
ro: modul

en: The update has been performed.
ro: Actualizarea a fost efectuată.

en: Show only users where
ro: Afişează numai utilizatori care

en: Refine
ro: Rafinează

en: Member for
ro: Membru pentru

en: @time ago
ro: în urmă cu @time

en: No users available.
ro: Nu sunt utilizatori disponibili.

en: No users selected.
ro: Nu sunt utilizatori selectaţi.

en: is equal to
ro: este egal cu

en: is not equal to
ro: nu este egal cu

en: or
ro: sau

en: Permission
ro: Permisiune

en: begins with
ro: începe cu

en: contains
ro: conţine

en: and
ro: şi

en: is greater than
ro: este mai mare ca

en: is less than
ro: este mai mic ca

en: is greater than or equal to
ro: este mai mare şi egal cu

en: is less than or equal to
ro: este mai mic sau egal cu

en: Are you sure you want to delete these users?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi aceşti utilizatori?

en: The users have been deleted.
ro: Utilizatorii au fost şterşi.
