Aggregation (6.x-1.10) - en to ru translation catalogue (34 entries)

en: Description
ru: Описание

en: Enabled
ru: Включено

en: Comments
ru: Комментарии

en: view
ru: представление

en: None
ru: Нет

en: Feed
ru: Поток данных

en: As Link
ru: В виде ссылки

en: Without Link
ru: Без ссылки

en: Feed name
ru: Имя ленты

en: Feed Item
ru: Пункт Ленты

en: Aggregation
ru: Сбор новостей

en: Enable Cron
ru: Разрешить Cron

en: This field must be numeric.
ru: Поле должно быть цифровым.

en: This field must be a positive number.
ru: Поле должно быть положительным числом.

en: Feed URL
ru: URL ленты

en: Authentication Settings
ru: Настройки авторизации

en: Enter Username
ru: Введите имя

en: If your site uses authentication, please specify the password here.
ru: Если ваш сайт имеет авторизацию, пожалуйста введите пароль здесь.

en: If your site uses authentication, please retype your password here.
ru: Если ваш сайт имеет авторизацию, пожалуйста повторите пароль здесь.

en: Retype Your Password
ru: Повторите ваш пароль

en: Sticky items
ru: Прикрепленные элементы

en: Promote to frontpage
ru: Поместить на главную

en: Teaser
ru: Анонс

en: Image ID
ru: ID изображения

en: Feed Parser
ru: Парсер Лент

en: Options
ru: Настройки

en: Time to live
ru: Время жизни

en: INSTALLED
ru: УСТАНОВЛЕН

en: NOT INSTALLED
ru: НЕ УСТАНОВЛЕН

en: Don't display
ru: Не отображать

en: manage all feeds
ru: управлять всеми лентами

en: manage own feeds
ru: управлять своей лентой

en: view all feeds
ru: просмотр всех лент

en: view own feeds
ru: просмотр своих лент
