Aggregation (6.x-1.10) - en to uk translation catalogue (40 entries)

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Comments
uk: Коментарі

en: view
uk: переглянути

en: None
uk: Немає

en: Feed
uk: Канал

en: As Link
uk: Як посилання

en: Without Link
uk: Без посилання

en: Feed name
uk: Ім'я потоку

en: Feed Item
uk: Елемент потоку

en: Aggregation
uk: Агрегація

en: These options control the general behavior of the aggregation module.
uk: Ці налаштування впливають на загальний вигляд Збиральника

en: Enable Cron
uk: Увімкнути Cron

en: This field must be numeric.
uk: Поле повинне бути цифровим.

en: This field must be a positive number.
uk: Поле повинне бути позитивним числом.

en: Original Author
uk: Перший автор

en: Feed URL
uk: URL потоку

en: Authentication Settings
uk: Настроювання авторизації

en: Enter Username
uk: Введіть ім'я користувача

en: If your site uses authentication, please specify the password here.
uk: Якщо ваш сайт має авторизацію, будь ласка введіть пароль тут.

en: If your site uses authentication, please retype your password here.
uk: Якщо ваш сайт має авторизацію, будь ласка повторіть пароль тут

en: Retype Your Password
uk: Повторіть пароль

en: Refresh Interval
uk: Інтервал поновлення

en: Sticky items
uk: Прикріплені елементи

en: Promote to frontpage
uk: Помістити на головну

en: Teaser
uk: Анонс

en: This is the article's teaser.
uk: Це анонс статті

en: Original URL
uk: Початковий URL

en: Image ID
uk: ID зображення

en: Feed Parser
uk: Парсер Стрічок

en: Options
uk: Опції

en: Link this item to its original URL (if available).
uk: Зробити цей елемент посилання на його оригінальний URL (за наявності)

en: Time to live
uk: Час життя

en: INSTALLED
uk: УСТАНОВЛЕНИЙ

en: NOT INSTALLED
uk: НЕ ВСТАНОВЛЕНИЙ

en: Don't display
uk: Не відображати

en: manage all feeds
uk: управляти всіма стрічками

en: manage own feeds
uk: управляти своєю стрічкою

en: view all feeds
uk: перегляд усіх стрічок

en: view own feeds
uk: перегляд своїх стрічок
