Alfresco (6.x-1.1) - en to ar translation catalogue (56 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Delete
ar: حذف

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Download
ar: تحميل

en: view
ar: عرض

en: File
ar: ملف

en: Size
ar: الحجم

en: None
ar: لا شيء

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Display
ar: العرض

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Content Types
ar: أنواع المحتوى

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Attachment
ar: المرفق

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Upload
ar: رفع

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Drupal
ar: دروبال

en: Not found
ar: غير موجود

en: Global settings
ar: إعدادات عامة

en: Advanced
ar: متقدم

en: Read full article to view attachments.
ar: اقرأ المقال الكامل لتعرض المرفقات.

en: 1 attachment | @count attachments
ar[0]: مرفق واحد
ar[1]: لا مرفقات
ar[2]: مرفقان
ar[3]: @count مرفقات
ar[4]: @count مرفقا
ar[5]: @count مرفق

en: Details
ar: التفاصيل

en: General
ar: عام

en: Property
ar: الخاصية

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Attachments
ar: المرفقات

en: Show
ar: عرض

en: Browser
ar: المتصفّح

en: Blocked
ar: ممنوع

en: Reference
ar: مرجع

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: Authentication
ar: المصادقة

en: Content Type
ar: نوع المحتوى

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
ar: عليك أن تُضَمِّن على الأقل كلمة واحدة (غير منفية) بها @count أحرف أو أكثر.

en: Space
ar: فراغ

en: Modified date
ar: بيانات معرفة

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
ar: الملف %file لا يمكن نسخه. يوجد ملف بنفس الاسم في الوجهة.

en: Download method
ar: طريقة التنزيل

en: Fail
ar: فشل
