Alfresco (6.x-1.1) - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Delete
ro: Șterge

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Download
ro: Descarcă

en: view
ro: afișează

en: File
ro: Fișier

en: Size
ro: Mărime

en: None
ro: Nimic

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Display
ro: Afișaj

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Content Types
ro: Tipuri de Conţinut

en: Statistics
ro: Statistici

en: Attachment
ro: Anexă

en: Upload
ro: Încarcă

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Global settings
ro: Setări generale

en: Advanced
ro: Avansat

en: Read full article to view attachments.
ro: Citiţi întregul articol pentru a afişa ataşamentele.

en: 1 attachment | @count attachments
ro[0]: 1 fişier ataşat
ro[1]: @count fişiere ataşate
ro[2]: @count de fişiere ataşate

en: Details
ro: Detalii

en: Property
ro: Proprietate

en: Created date
ro: Data creării

en: Attachments
ro: Ataşamente

en: Show
ro: Arată

en: Blocked
ro: Blocat

en: Reference
ro: Referință

en: Date created
ro: Dată creată

en: Authentication
ro: Autentificare

en: Content Type
ro: Tipul de Conținut

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
ro: Trebuie să includeţi cel puţin un cuvânt cheie pozitiv cu cel puţin @count caractere.

en: Space
ro: spațiu

en: Modified date
ro: Data modificării

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
ro: Fişierul selectat %file nu a putut fi copiat pentru că un fişier cu acest nume există deja la destinaţie.

en: Download method
ro: Metoda de descărcare

en: Mime type
ro: Tipul MIME

en: Fail
ro: Eşuat

en: Properties
ro: Proprietăți

en: PHP DOM Extension
ro: Extensie PHP DOM
