Alfresco (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Download
it: Scarica

en: view
it: mostra

en: Size
it: Dimensione

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Display
it: Visualizzazione

en: Attachment
it: Allegato

en: n/a
it: n/d

en: Advanced
it: Avanzate

en: Read full article to view attachments.
it: Leggi l'articolo completo per vedere gli allegati.

en: 1 attachment | @count attachments
it[0]: 1 allegato
it[1]: @count allegati

en: Details
it: Dettagli

en: Property
it: Proprietà

en: Created date
it: Data creazione

en: Attachments
it: Allegati

en: Show
it: Mostra

en: Node Reference
it: Riferimento Nodo

en: Modified date
it: Data di modifica

en: Download method
it: Metodo di download

en: Synchronize
it: Sincronizzazione

en: Mime type
it: Tipo di mime

en: Creator
it: Utente

en: File downloads
it: Download file

en: Properties
it: Proprietà

en: Upload date
it: Data di caricamento

en: (Unpublished)
it: (non pubblicato)

en: Completed image import.
it: Importazione immagini completata.
