Andreas (6.x-1.2) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: footer
fa: پاورقی

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Red
fa: قرمز

en: Published by
fa: انتشار یافته توسط

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Orange
fa: نارنجی

en: Black
fa: سیاه

en: Layout method
fa: روش آرایش

en: Liquid layout
fa: آرایش شناور

en: Fixed layout
fa: آرایش ثابت
