AntiSpam (6.x-1.3) - en to nl translation catalogue (50 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: content
nl: inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Comments
nl: Reacties

en: view
nl: weergeven

en: Overview
nl: Overzicht

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Image
nl: Afbeelding

en: none
nl: geen

en: never
nl: nooit

en: Text
nl: Tekst

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Access denied
nl: Geen toegang

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: 1 day | @count days
nl[0]: 1 dag
nl[1]: @count dagen

en: Never
nl: Nooit

en: Comment
nl: Reactie

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: %time ago
nl: %time geleden

en: 1 year
nl: 1 jaar

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: comments
nl: reacties

en: published
nl: gepubliceerd

en: Moderate
nl: Modereren

en: Spam control
nl: Spamcontrole

en: comment
nl: reactie

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Connection timeout
nl: Connectie-timeout

en: 1 month
nl: 1 maand

en: E-mail notifications
nl: E-mailmeldingen

en: administer nodes
nl: nodes beheren

en: administer comments
nl: Reacties beheren

en: Delete nodes
nl: Nodes verwijderen

en: Delete comments
nl: Reacties verwijderen

en: Last changed
nl: Laatst aangepast

en: not published
nl: niet gepubliceerd

en: by
nl: door

en: The comments have been deleted.
nl: De reacties zijn verwijderd.

en: Unpublished nodes
nl: Niet gepubliceerde nodes

en: Published comments
nl: Gepubliceerde reacties

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
nl: Uw reactie wacht op de goedkeuring van een beheerder en zal pas na goedkeuring worden gepubliceerd.

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: Not present
nl: Niet aanwezig
