Apache Solr Search (6.x-2.0-beta4) - en to hi translation catalogue (40 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Reset to defaults
hi: दोबारा से डीफॉल्ट में स्थापित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: results
hi: परिणाम

en: search
hi: खोज

en: Teaser
hi: टीज़र

en: type
hi: प्रकार

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Sticky at top of lists
hi: सूची के शीर्ष पर स्टिकी

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Count
hi: गुणांक

en: 1 attachment | @count attachments
hi[0]: १ संलग्नी
hi[1]: @count संलग्नी

en: Ignore
hi: ध्यान न दे

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Search results
hi: खोज परिणाम

en: Your search yielded no results
hi: आपकी खोज में कोई परिणाम नहीं मिले

en: Read only
hi: सिर्फ़ पढ़े

en: is
hi: है

en: 1 comment | @count comments
hi[0]: १ टिप्पणी
hi[1]: @count टिप्पणियाँ

en: Language neutral
hi: भाषा निष्पक्ष

en: types
hi: प्रकार

en: Configuration file
hi: विन्यास फ़ाईल

en: Search index
hi: खोज अनुक्रमणिका

en: Numeric
hi: संख्यकिक
