Archive Calendar (6.x-1.0) - en to hy translation catalogue (24 entries)

en: Home
hy: Սկիզբ

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: Sunday
hy: Կիրակի

en: Monday
hy: Երկուշաբթի

en: read more
hy: կարդալ ավելին

en: Mon
hy: Երկ

en: Tue
hy: Երք

en: Wed
hy: Չոր

en: Thu
hy: Հնգ

en: Fri
hy: Ուրբ

en: Sat
hy: Շաբ

en: Sun
hy: Կիր

en: January
hy: Հունվար

en: March
hy: Մարտ

en: April
hy: Ապրիլ

en: May
hy: Մայիս

en: June
hy: Հունիս

en: July
hy: Հուլիս

en: August
hy: Օգոստոս

en: September
hy: Սեպտեմբեր

en: October
hy: Հոկտեմբեր

en: November
hy: Նոյեմբեր

en: December
hy: Դեկտեմբեր
