Archive Calendar (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Yes
it: Sì

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Archive
it: Archivio

en: Node type
it: Tipo di contenuto

en: read more
it: leggi tutto

en: Number of columns
it: Numero di colonne

en: Mon
it: Lun

en: Tue
it: Mar

en: Wed
it: Mer

en: Thu
it: Gio

en: Fri
it: Ven

en: Sat
it: Sab

en: Sun
it: Dom

en: January
it: Gennaio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre
