Archive Calendar (6.x-1.1) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Archive
tr: Arşiv

en: Node type
tr: Düğüm tipi

en: read more
tr: devamını oku

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: Mon
tr: Pzt

en: Tue
tr: Sa

en: Wed
tr: Çar

en: Thu
tr: Per

en: Fri
tr: Cu

en: Sat
tr: Ct

en: Sun
tr: Paz

en: January
tr: Ocak

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık
