Association.drupal.org (6.x-3.0) - en to de translation catalogue (46 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Value
de: Wert

en: Username
de: Benutzername

en: yes
de: Ja

en: Description
de: Beschreibung

en: Full description
de: Vollständige Beschreibung

en: Project
de: Projekt

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Date
de: Datum

en: Country
de: Land

en: Image
de: Bild

en: Notes
de: Hinweise

en: Total
de: Gesamt

en: Email
de: E-Mail

en: Count
de: Anzahl

en: Amount
de: Betrag

en: Unlimited
de: Unbegrenzt

en: Inactive
de: Inaktiv

en: Payment
de: Zahlung

en: Outstanding
de: Unbezahlt

en: Company
de: Firma

en: Other
de: Weitere

en: Personal information
de: Persönliche Daten

en: Order
de: Reihenfolge

en: Level
de: Ebene

en: Expires
de: Läuft ab

en: Coupon
de: Kupon

en: Product
de: Produkt

en: Subtotal
de: Zwischensumme

en: Examples
de: Beispiele

en: Services
de: Dienste

en: Used
de: Verwendet

en: inactive
de: inaktiv

en: Company name
de: Unternehmensname

en: Revenue
de: Umsatz

en: Download CSV
de: CSV speichern

en: Conference
de: Konferenz

en: Registration
de: Registrierung

en: This node displays the representation of a product for sale on the website. It includes all the unique information that can be attributed to a specific model number.
de: Dieser Beitrag zeigt ein Produkt zum Verkauf auf der Website. Er umfasst alle eindeutige Informationen, zu einem bestimmten Produkt.

en: Restrictions
de: Beschränkungen

en: Thank you message
de: Danksagung

en: Work
de: Arbeit

en: Badge
de: Abzeichen

en: Twitter username
de: Twitter Benutzername

en: Drupal Association Membership
de: Drupal-Association-Mitgliedschaft
