Association.drupal.org (6.x-3.0) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Value
id: Nilai

en: Username
id: Nama pengguna

en: yes
id: ya

en: Description
id: Deskripsi

en: Project
id: Proyek

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Country
id: Negara

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: Count
id: Jumlah

en: Amount
id: Jumlah

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Payment
id: Pembayaran

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Other
id: Lainnya

en: Personal information
id: Informasi pribadi

en: Order
id: Urutan

en: Expires
id: Kadaluarsa

en: Features
id: Fitur

en: Coupon
id: Kupon

en: Product
id: Produk

en: Subtotal
id: Sub total

en: Examples
id: Contoh

en: Services
id: Layanan

en: Registration
id: Pendaftaran
