Atrium Features (6.x-1.0) - en to ar translation catalogue (78 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Images
ar: الصور

en: Pages
ar: الصفحات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Development
ar: التطوير

en: Groups
ar: مجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: more
ar: المزيد

en: Priority
ar: الأولوية

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Projects
ar: المشاريع

en: Project
ar: المشروع

en: Download
ar: تحميل

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Name
ar: الاسم

en: Book
ar: الوثيقة

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Archive
ar: الأرشيف

en: URL
ar: العنوان URL

en: Event
ar: الحدث

en: Theme
ar: حلة

en: You are not authorized to access this page.
ar: غير مسموح لك بالوصول إلى هذه الصفحة.

en: Picture
ar: الصورة

en: Files
ar: الملفات

en: All
ar: الكل

en: Access denied
ar: الوصول مرفوض

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: RSS
ar: آر.إس.إس

en: Address
ar: العنوان

en: Directory
ar: الدليل

en: Calendar
ar: التقويم

en: My groups
ar: مجموعاتي

en: Events
ar: الفعاليات

en: Upcoming events
ar: الفعاليات القادمة

en: !time ago
ar: منذ !time

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Blog
ar: المدونة

en: Case
ar: شكل الحروف

en: Recent comments
ar: أحدث التعليقات

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Features
ar: الخصائص

en: Activity
ar: النشاط

en: Posts
ar: المحتوى

en: Theme settings
ar: إعدادات السمة

en: image
ar: صورة

en: Page not found
ar: الصفحة غير موجودة

en: OpenID
ar: المعرف المفتوح (OpenID)

en: Telephone
ar: هاتف

en: Account settings
ar: إعدادات الحساب

en: My account
ar: حسابي

en: Active users
ar: مستخدمون نشطون

en: User activity
ar: نشاط المستخدم

en: Print
ar: الطباعة

en: Add @type
ar: إضافة @type

en: This will override any other link you have set.
ar: سيلغي هذا أي رابط أخر قمت بحفظه

en: Text to display for anonymous users
ar: النص الذي يظهر للمستخدمين المجهولين

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: No help is available for module %module.
ar: لا توجد مساعدة لوحدة %module.

en: The requested page could not be found.
ar: تعذر العثور على الصفحة المطلوبة.

en: Blog entry
ar: تدوينة

en: Book page
ar: صفحة وثيقة

en: A <em>book page</em> is a page of content, organized into a collection of related entries collectively known as a <em>book</em>. A <em>book page</em> automatically displays links to adjacent pages, providing a simple navigation system for organizing and reviewing structured content.
ar: <em>صفحة الوثيقة</em> هي صفحة محتوى منظمة في مجموعات من المدخلات المتعلقة، تعرف على بعضها <em>كوثيقة</em>. تعرض <em>صفحة الوثيقة</em> تلقائيا وصلات للصفحات المجاورة، موفرة نظام تصفح بسيط لتنظيم ومراجعة محتوى منظّم.

en: Customize dashboard
ar: تخصيص لوحة التحكم
